Wiele z Was zmaga się po ciąży z nadmiarem zwiotczałej skóry. U niektórych kobiet jest ona bardziej widoczna, a z upływem czasu, mimo diet i aktywności fizycznej, wcale nie odzyskuje dawnego wyglądu. Wówczas jedyną skuteczną metodą pozbycia się takich opadających fałdek jest plastyka brzucha. Na czym polega? Abdominoplastyka polega na wycięciu nadmiaru skóry w znieczuleniu ogólnym.
Efektem jest napięta, gładka skóra i podkreślona talia. Operację można wykonać najwcześniej 6-8 miesięcy po porodzie. Dopiero po tym czasie tkanka zregeneruje się wystarczająco, aby pacjentka zakwalifikowała się do wykonania zabiegu.
Warunkiem przystąpienia do plastyki brzucha są również prawidłowe badania krwi. Podczas abdominoplastyki można jednoczasowo rozwiązać inne problemy jak np. przepukliny lub bardzo częsty po ciąży rozstęp kresy białej. Sama operacja nie jest bolesna, jednak kilka dni po jej przebyciu może występować gorsze samopoczucie i konieczność zażywania leków przeciwbólowych.
Po zabiegu pacjentka przez jeden dzień pozostaje w klinice, a następnie przez 6 tygodni powinna nosić pas przepuklinowy.
W okresie rekonwalescencji, który trwa do 2 miesięcy, należy ograniczyć wysiłek fizyczny. Po zabiegu pozostaje blizna nad spojeniem łonowym, podobna do tej po cesarskim cięciu, która z czasem blednie i staje się płaska. Pełen rezultat operacji, najlepiej widać po około 10-12 miesiącach.