Vitamin-C 20% DIVES MED

Witamina C stanowi jeden z najpotężniejszych przeciwutleniaczy zapobiegających oksydacyjnemu starzeniu się komórek skóry. Bierze udział w procesie biosyntezy kolagenu w skórze. Dodatkowo stanowi funkcjonalny budulec naczyń krwionośnych, dzięki czemu zalecana jest do wspierania terapii skór z rumieniem i trądzikiem różowatym. Preparat hamuje nadmierną produkcję melaniny zapobiegając tworzeniu się przebarwień skórnych i hiperpigmentacji. Dzięki mikronakłuwaniu skóry zwiększa się jej gęstość i napięcie, a drobne zmarszczki ulegają wypłyceniu.

Opis zabiegu

Zabieg polega na odpowiednio głębokim i intensywnym mikronakłuwaniu wybranego obszaru twarzy, szyi, dekoltu lub ciała. Dzięki pobudzeniu czynników wzrostu i stymulacji powstawania kolagenu skóra staje się wyraźnie odmłodzona, napięta i zwiększa się jej gęstość, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne. Składniki aktywne zawarte w mezokoktajlu działają nawilżająco oraz przeciwdziałają przebarwieniom. Przed zabiegiem nakładane jest znieczulenie w kremie na 15-20 minut.

Wskazania

– ochrona antyoksydacyjna skóry
– silne działanie odżywcze

– prewencja przedwczesnego starzenia

– niwelowanie objawów fotostarzenia

– poprawa kolorystyki skóry
– rozświetlenie i nadanie blasku

– inicjacja syntezy kolagenu i elastyny

– poprawa stanu skór tłustych i trądzikowych
– działanie przeciwzapalne i przyspieszające regenerację

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu zazwyczaj skóra jest zaczerwieniona. Rumień ustępuje następnego dnia. Rzadko występuje drobnopłatkowe złuszczanie. Zalecane jest unikanie innych kosmetyków podrażniających skórę (np. z kwasami), zakaz opalania przez min.

2 tygodnie.

Najbardziej trwałe i zadowalające efekty uzyskuje się po serii
3-4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnie.

UMÓW TERMIN
  • Czas zabiegu 60 minut

  • Znieczulenie kremem

  • Rekonwalescencja 1 dzień

  • Koszt 300 zł