implanty

IMPLANTY PIERSI

Piersi są atrybutem kobiecości. Niestety nie wszystkie panie są zadowolone z ich wyglądu. W wielu przypadkach piersi nie rozwinęły się prawidłowo lub nie ma ich prawie wcale. Mówimy wtedy o mikromastii. Również ciąża i karmienie piersią bywa powodem ich zaniku. Pomocne mogą się tu okazać implanty piersi.

Silikonowe endoptotezy piersi są stosowane od 1968 roku i należą do najlepiej przebadanych i najbezpieczniejszych materiałów medycznych. Różnią się one powierzchnią tzw. teksturowaniem lub powłoką poliuretanową. Mają też różny kształt. Implanty okrągłe ładnie wypełniają dekolt natomiast anatomiczne mają bardziej naturalny wygląd.

Możliwe jest położenie implantów pod gruczołem lub głębiej, pod mięśniem piersiowym. Cięcie ukryte jest w fałdzie podpiersiowym, a po wygojeniu jest prawie niewidoczne.

Do prawidłowego dobrania implantów konieczne jest dokładne wymierzenie klatki piersiowej. Podczas konsultacji istnieje możliwość przymierzenia próbników symulujących wielkość piersi po operacji. Stosujemy implanty firmy MENTOR, POLYTECH oraz MOTIVA.

Jak każda operacja również powiększenie piersi niesie ze sobą pewne ryzyka. Są one dokłądnie omawiany podczas konsultacji

  • Czas zabiegu 60-90 minut

  • Znieczulenie ogólne

  • Pobyt w klinice 1 noc

  • Rekonwalescencja 2-8 tygodni

  • Koszt ok. 20000-24000zł

Jak się przygotować do zabiegu

Prosimy na co najmniej 10 dni przed zabiegiem nie przyjmować leków zaburzających krzepnięcie krwi jak aspiryna, polopiryna, acard i inne. Odstawienie leków przyjmowanych na stałe powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem rodzinnym. Osoby palące tytoń lub papierosy elektryczne powinni zaprzestać zażywania nikotyny na 2 tygodnie przed i 3 tygodnie po zabiegu. Prosimy od godziny 24:00 przed zabiegiem nic nie jeść i nie pić. Do kliniki należy zabrać ze sobą wyniki badań krwi i usg, przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, klapki oraz piżamę lub koszulę nocną zapinaną z przodu. Należy ubrać się w luźne rzeczy zapinane od przodu. Prosimy o przybycie do Kliniki o wyznaczonej wcześniej godzinie. Zwykle przyjęcia na oddział są o godzinie 8:00-8:30. Wypis po zabiegu jest następnego dnia około godziny 9:00.

Zalecenie pooperacyjne

Po zabiegu zalecamy noszenie stanika kompresyjnego i pasa stabilizującego przez 6 tygodni. Wskazane jest ograniczenie ruchów kończyn górnych przez okres 2 tygodni oraz spanie na plecach przez 3 tygodnie. Powrót do pracy jest zwykle możliwy po 2 tygodniach a w przypadku pracy fizycznej po 3-4 tygodniach. Zalecamy ograniczenie aktywności sportowej przez 8 tygodni po operacji.

Galeria przed i po:

IMPLANTY XTRA M+325cc.

IMPLANTY XTRA HP365cc.