Wzgórek łonowy to jeden z obszarów, z których trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej, nawet stosując specjalne ćwiczenia i diety.
Czasami Pacjentki po utracie masy ciała z niezadowoleniem zauważają uwydatnienie tej części ciała. Inne posiadają uwarunkowania genetyczne, powodujące odkładanie się tłuszczu w tej okolicy. Rozwiązaniem tego problemu jest liposukcja wzgórka łonowego ✅Pozwala ona skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z tak newralgicznego obszaru. Chirurg lekko nacina skórę i odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej.

Zabieg trwa około 1 h i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – na życzenie Pacjentki możemy podać znieczulenie ogólne. Już zaledwie dobę po operacji można wrócić do codziennych aktywności. Początkowo obszar zabiegowy może być obrzęknięty i zaczerwieniony,  jednak po około 2-3 dniach objawy te ustępują. W miejscu liposukcji powstają też zasinienia, które znikają samoistnie. Efekty liposukcji wzgórka łonowego są trwałe, a Panie, które poddały się zabiegowi, zachwalają nie tylko swój nowy wygląd ciała, lecz także wskazują na poprawę jakości życia seksualnego.

Przeciwwskazania do liposukcji wzgórka łonowego to:
❌ ciąża,
❌ karmienie piersią,
❌ infekcja pochwy lub sromu,
❌ uszkodzenie naskórka w obszarze zabiegowym,
❌ cukrzyca,
❌ choroby autoimmunologiczne,
❌ zaburzenia krzepliwości krwi,
❌ przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.