Drugi podbródek to problem, który dotyka nie tylko osoby otyłe i z nadwagą. U szczupłych jego przyczyną może być m.in. wiek, zła postawa czy duża utrata masy ciała. Dlatego, aby poprawić wygląd tego obszaru, konieczne może być zastosowanie odpowiednich zabiegów. Jakie metody sprawdzą się w walce z drugim podbródkiem?
lipoliza — polega na ostrzyknięciu podbródka preparatem fosfatydylocholiny. Jest to wyciąg z soi powodujący rozpuszczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efekt widoczny jest po 4-8 tygodniach. Czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu po 2 miesiącach.
liposukcja — umożliwia pozbycie się tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych obszarów. Podczas zabiegu w słabo widocznych miejscach np. pod uchem lub na podbródku wykonywane są małe nacięcia, które pozwalają wprowadzić sondę. Tkanka tłuszczowa zostanie najpierw rozluźniona specjalistycznym płynem tumescencyjnym, a następnie odessana za pomocą kaniuli. Dzięki jednorazowemu zabiegowi, podbródek staje się smukły, a linia żuchwy pięknie podkreślona.
nici liftujące — pozwalają na podniesienie policzków oraz napięcie nadmiaru skóry podbródka. W trakcie zabiegu chirurg wprowadza nici PDO, które napinają i podtrzymują zwiotczałą skórę. Osiągnięty rezultat utrzymuje się ok 6-12 miesięcy. Nici liftujące rozpuszczają się po maksymalnie 12 miesiącach, ale powodują również wytworzeni się wokół nich włókien kolagenowych powodujących regenerację skóry.