Wiele pacjentek przed podjęciem decyzji o zabiegu powiększenia piersi zadaje sobie pytanie: czy implanty trzeba wymieniać? Operacja jest kosztowna, dodatkowo dochodzi okres rekonwalescencji. Dlatego wątpliwości są uzasadnione, a odpowiedź na to pytanie może być kluczowa w kwestii podjęcia decyzji.

  • Najnowsze implanty silikonowe wykonane z najwyższej jakości materiałów posiadają zazwyczaj dożywotnią gwarancję. Przykładem są choćby dostępne u nas implanty POLYTECH czy MENTOR. Implanty firmy MENTOR oprócz europejskiego certyfikatu CE, posiadają również amerykański certyfikat FDA, który potwierdza spełnianie najwyższych norm jakości. W takim przypadku wymiana nie jest konieczna, o ile kobieta sama się na to nie zdecyduje lub jeśli organizm zbuduje wokół implantu torebkę przykurczającą.
  • Niektóre implanty posiadają dodatkowo gwarancję 10-letnią na powstanie torebki przykurczającej. Wytworzenie torebki włóknistej wokół implantu jest naturalną reakcją organizmu na ciało obce, którym jest implant. Po wielu latach może dochodzić do przykurczu tej torebki i pierś nie wygląda już tak ładnie jak wcześniej, może stać się twarda a nawet powodować dolegliwości bólowe. W takim przypadku konieczna jest wymiana implantu i usunięcie torebki przykurczającej.