Często słyszymy różne opinie na temat zabiegów medycznych. Warto jednak znać prawdę, szczególnie gdy rozważamy skorzystanie z jednego z nich. Dziś kilka mitów na temat powiększania ust kwasem hialuronowym.

  1. Mit: Kwas hialuronowy utrzymuje się do 24 miesięcy.

    Niestety, kwas dedykowany dla zabiegu powiększania ust jest na tyle rzadki, że przy pierwszej serii wstrzyknięć efekt utrzyma się od 3 do 4 miesięcy, po kolejnych zabiegach efekt utrzymuje się dłużej, bo około pół roku. Inaczej jest przy znacznie gęstszym wypełniaczu, który rzeczywiście może utrzymać się do 12 miesięcy. Nie jest to jednak efekt najbardziej estetyczny (gęsty kwas hialuronowy ma strukturę plasteliny), dlatego takie rozwiązanie nie jest polecane przez lekarzy.

  2. Mit: Kwas hialuronowy pobudza produkcje kolagenu.

    Kwas hialuronowy nie ma takich właściwości. Zmiana struktury skóry jest spowodowana efektem zwłóknień, czyli efektem ubocznym zabiegu i w żaden sposób nie jest powiązany z działaniem biostymulacyjnym.

  3. Mit: Kwas hialuronowy wstrzyknięty w usta nawilża.

    Nic bardziej mylnego. Kwas hialuronowy oczywiście wiąże wodę i jest substancją silnie nawilżającą, jednak w zabiegach powiększających usta służy jedynie jako wypełniacz bez właściwości nawilżających. Wypełnienie i odżywienie ust spowodowane jest ich napięciem, nie nawilżeniem.