Z wiekiem tracimy objętość w górnych partiach twarzy takich jak policzki, okolice jarzmowe, a przybieramy w dolnych, gdzie powstają tzw. ,,chomiczki’’. Wolumetria pozwala na korekcję i przywrócenie właściwego kształtu twarzy bez użycia skalpela. Jest metodą wykorzystującą specjalną odmianę kwasu hialuronowego, gęstszą i bardziej usieciowaną od typowych wypełniaczy. W dodatku używany preparat jest bezpieczny dla zdrowia – bowiem kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze.

  • Kwas hialuronowy zwiększa objętość tkanek miękkich, dzięki czemu można uwydatnić policzki, podkreślić kości jarzmowe lub powiększyć bródkę. W efekcie twarz wygląda młodziej i pełniej, przy czym nadal naturalnie.
  • Zabieg może być wykonywany ze znieczuleniem maścią, sam jednak jest praktycznie bezbolesny. Polega na wstrzyknięciu przy pomocy igły wypełniacza w głębokie warstwy tkanek podskórnej lub na okostną. Następnie wykonywany jest delikatny masaż, który pomaga rozprowadzić preparat i nadać pożądany kształt.
  • Wolumetria nie jest metodą inwazyjną. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienia lub obrzęki, zazwyczaj znikają jednak po 2-3 dniach. Sam efekt utrzymuje się nawet ok 6-8 miesięcy.